Projekt Green Loft

Jedinečné lofty v srdci Európy

Green Loft je jedinečný projekt, ktorý prináša nový pohľad na industriálne priestory a pretvára tak fabriku s bohatou históriou na niečo unikátne s možnosťami obmedzenými len vašou fantáziou.
Industriálna atmosféra objektu dala vzniknúť vízii o novom realitnom štandarde. Štandarde bez kompromisov, bez obmedzení, bez fádnosti.
Projekt je od základov budovaný s dôrazom na ekológiu a využíva ultramoderné zelené technológie. Rozhodnutím revitalizovať existujúci industriálny areál sa ušetrí 30% všetkých emisií, ktoré nová budova vyprodukuje za celú dobu svojej existencie.
Technické parametre výrobnej haly doplnené o vysuté terasy, zelené strechy či garáže priamov lofte vytvárajú výnimočné moderné priestory s mnohostranným využitím
Green Loft

Zahájenie výstavby: 2022

INDUSTRIÁLNY KLENOT

Pravý industriálny loft, skutočný zberateľský kúsok.
Spojenie histórie s ultramodernými technológiami.
Oáza pokoja s neopakovateľnou atmosférou živej priemyselnej zóny.

HISTÓRIA - EKOlÓGIA - LUXUS - SLOBODA - PRIESTOR - POTENCIÁl

Design, ktorý spája históriu s budúcnosťou
Návrat zelene do betónovej džungle

HISTÓRIA

Rekonštruovaný areál bol pôvodne súčasťou jedného zo závodov patriacich do československého koncernového podniku Kablo, združujúceho výrobcov káblov, vodičov a príslušenstva v ČSSR.
Kablo Malacky sa neskôr stalo dôležitým článkom národného hospodárstva v oblasti silnoprúdovej elektrotechniky. V Malackách sa okrem iného vyrábali napríklad elektrovodiče pre tanky.

EKOLÓGIA

Príroda má vplyv ako na kvalitu ovzdušia a prostredia v mestách, tak na na našu psychickú pohodu. Poskytuje tiež možnosť relaxu a preto je dôležitou súčasťou celého projektu.
V areáli sa nachádza existujúci hubársky lesík, ktorý sa výsadbou novej zelene premení na lesopark s možnosťou aktívneho oddychu priamo pod oknami loftu.
Ďalšie elementy, ktoré prinesú do betónovej džungle viac prírody sú zelené steny, zelené prvky na terasách či zelené parkovacie plochy. Všetko spolu napokon vytvorí pokojné prostredie, v ktorom sa dá slobodne nadýchnuť.
Negatívne dopady ľudskej činnsoti na prostredie pomáhajú neutralizovať zelené strechy, vodozádržné plochy a zelené steny. Tieto prvky podporujú prirodzenú mikrolímu efektívnejším odparovaním vody, čo má vplyv na vlhkosť, čistotu i ochladzovanie vzduchu. Spotrebu vody potrebnej na údržbu areálu zase znižujú retenčné nádrže na dažďovú vodu.
Šetrenie energií podporujú aj extériové žalúzie, ktoré pri pripojení do smart systému pomáhajú automatickým ovládaním regulovať teplotu v loftoch bez ďalších energetických nákladov.
Voľba geotermálnych tepelných čerpadiel ako vykurovacieho systému v slovenských podmienkach vyprodukuje 15-24x menej emisií v porovnaní s vykurovaním plynom.

PRIESTOR

Súčasťou každého loftu je dvojpodlažná galéria, ktorá ponúka priestor pre nadštandardne vysoké okná. Vizuálne sa prepája interiér s exteriérom a otvárajp sa krásne výhľady. Samozrejmosťou pri väčších presklených plochách je výborné presvetlenie priestorov loftu.

PARAMETRE

V uzavretom areáli bude k dispozícii 45 loftov s metrážami od 57 do 287 m2. Ku každému loftu sú dostupné 2 parkovacie miesta a sklad v garáži.
Bude vytvorených 5337 m2 , 1893 m2 terás, balkónov a záhrad, vyše 1000 m2 spoločných priestorov a viac ako 2000 m2 zelených plôch.
Vybavenie Štandard zahŕňa:
- hlinikové okná s trojsklom
- extériové hlinikové žalúzie
- pripojenie na optickú sieť
- vykurovanie a klimatizáciu tepelnými čerpadlami s využitím geotermálnej energie
- podlahové kúrenie
- liatu podlahu
- v kúpeľniach obklady, sanitu a batérie
- priečky v lofte upravujúce dispozíciu podľa požiadaviek klienta

SLOBODA

Dostatok voľného priestoru má pozitívny vplyv na psychiku, zatiaľ čo vysoké stropy sú spájané s podporou kreativity. Evokujú pocit slobody a ponúkajú nekončiace možnosti prispôsobiť si loft presne svojim potrebám.
Spoločná strešná záhrada s bazénom ponúka 360 výhľady a neopakovateľnú atmosféru. Nájsť sa v nej dá niekoľko zeleňou definovaných relaxačných zón so sedením či priestorom na grilovanie.

Porovnaj ponuky

Porovnať